Cecilja 2019

Letos je cerkvene pevce gostila Soča. V cerkvi sv. Jožefa so cerkveni pevci počastili sv. Cecilijo, svojo zavetnico, s petjem pri sveti maši, njej na čast in s kratkim koncertom po njej. Pevci vseh petih zborov so pri maši zapeli latinsko mašo, duhovnik pa je latinsko tudi maševal. Liturgija je spomnila na stare čase, čeprav je bil obred svete maše tak, kakršnega je odobril po koncilu papež Pavel VI. Na začetku svete maše smo imeli kratko bralno vajo, med mašo pa smo si pomagali z besedilom, ki smo ga imeli v rokah. Tako kot je uradni jezik katoliške cerkve še zmeraj latainščina, tako je tudi maša v tem jezuku nekaj, kar je nekaj najbolj naravnega, čeprav smo se navadili na mašo v narodnem jeziku. Po sveti maši se je Martin Kavčič zahvalil vsem, ki so mu pomagali pri projektu latinske svete maše. Organizacijo letošnje Cecilije je prevzel MePZ S planin. Po maši je sledilo druženje v jedilnici Osnoven šole.